iPhone 16 Pro ile dört yeni kamera özelliği geliyor!

iPhone 16 Pro serisi, daha büyük ekranlar, özel bir çekim düğmesi ve daha fazla yeni özelliklerle geliyor. Ancak, en dikkat çekici yenilikler, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max kamera donanımındaki önemli iyileştirmeler olacak. İşte bu yıl bekleyebileceğiniz dört yeni kamera özelliği…

iPhone 16 Pro ile bu yıl gelecek dört yeni kamera özelliği

Şu anda, iPhone 15 Pro Max, 5x optik zoom ve 25x dijital zoom sağlayan yeni bir tetaprism kamera tasarımı kullanıyor. iPhone 16 serisi ile Apple, bu yükseltilmiş tetaprism kamerayı daha küçük olan iPhone 16 Pro’ya da genişletecek. Bu, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’in her ikisinin de en az 5x optik zoom ve 25x dijital zoom sunacağı anlamına geliyor. Ayrıca, bir söylentiye göre, iPhone 16 Pro Max, 5x’ten daha fazla optik zoom sağlayabilecek bir “periskop ultra uzun telefoto kombinasyonu” ile gelebilir.

3. Yansıma önleyici kaplama

Birçok iPhone kamera kullanıcısının iyi bildiği bir sorun, parlak ışık ortamlarında çekim yaparken oluşan lens parlamasıdır. Apple, iPhone 16 Pro için bu soruna bir çözüm üzerinde çalışıyor. Bir söylentiye göre, Apple, “atomik katman biriktirme” (ALD) lens kaplama teknolojisini test ediyor. Bu yansıma önleyici kaplama, iPhone 16 Pro’nun kamera lenslerine uygulanarak iç yansımaların etkilerini minimize edebilir.

4. Gelişmiş ana kamera

Son olarak, iPhone 16 Pro, daha iyi düşük ışık performansı için Sony’den yeni bir ana kamera sensörü kullanacak. Sony’nin en son yığılı sensör teknolojisi, foto diyotları ve piksel transistörlerini ayrı katmanlarda düzenleyerek daha fazla ışık yakalamayı sağlıyor. Bu sensör, mevcut kamera sensörlerine kıyasla iki kat daha fazla ışık yakalıyor ve bu da daha az gürültü ve daha iyi fotoğraflar anlamına geliyor.

iPhone 16 serisinin Eylül ayında duyurulması bekleniyor. Siz bu yıl iPhone 16 Pro kamera iyileştirmelerinden en çok hangisini görmek istiyorsunuz? iPhone 16’ya geçmeyi planlıyor musunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir