ABD çıkardığı kanunlarla Yahudileri tam korumaya aldı: Hıristiyanlık dünyasının iflası

Yeni Şafak’ın sevilen serisi Hafıza bugün 87’nci bölümü ile YouTube’da yayınlandı.

Gazeteci Ersin Çelik ve Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak’ın gündemin nabzını tuttuğu programda ele alınan konulardan birisi ise ABD’nin terör devleti İsrail’e verdiği destek ve Yahudileri korumaya yönelik hamleleri ele alındı.

Geçtiğimiz günlerde ABD Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen bir kanun tasarısı ile “Yahudiler, Hz. İsa’yı öldürdü” demenin yasaklandığını belirten Kaynak, Yahudileri korumaya yönelik daha birçok kanunun kabul edildiğini belirterek, “Hıristiyanlık değerleri bitti. Siz esirsiniz.” dedi.

“Bu Hıristiyan dünyasının iflasıdır”

“Neden bitti?” sorusuna cevap veren Kaynak, 1989 yılında Papa Jean Paul’un, “Yahudiler öldürmediler Hazreti İsa’yı. Artık bunu açıklamak istiyorum, kabul ediyorum.” sözlerini hatırlatarak, “Bu ne demektir? Öldüren aslında belli. Kim olduğu da belli. Neyini saklıyorlar anlamıyorum ama onlar şöyle söylüyorlar, ‘O ama aslında sebebi bizdik’ diyor. Papa söylüyor papa. Yahudi öldürmedi. O adam şahsi Yahudi olabilir ama esas öldüren bizdik. Ne demek istiyor ‘Yani biz yeterince Hıristiyan olamadık o yüzden öldürdük’ falan. Bunun benzeri yeni geçti ABD Temsilciler Meclisi’nden. Yakında Senato’dan da geçecek. Bu Hıristiyan dünyasının iflasıdır. Bu Papalık makamının iflasıdır. Bugüne kadar yazılmış olan her şey boş.” dedi.

Getirmiş oldukları Hıristiyan değerlerinin hepsinin boş olduğunu ifade eden Kaynak, Avrupa’nın dünyanın nereye gittiğinin farkında olduğunu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un da farkında olduğunu ve bu yüzden ileri geri konuştuğunu belirterek, “Çünkü çaresiz. Ne yapacağını bilmiyor.” dedi.

“Dünyanın dengesi için Türkiye’ye gelecekler”

Batı’nın dünya dengesi için Türkiye’ye geleceğini ve buna mecbur olduğunu sözlerine ekleyen İbrahim Ufuk Kaynak, “Çünkü yarın öbür gün ortaya çıkan gerçekler Türkiye’nin sadece denge belirleyicisi olarak bile dünyada çok önemli bir yere sahip olduğunu gösterecek. Çok kısa bir zamanda.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir